Finał Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej 2017”

Finał Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej 2017”

 

Aktywizują do pracy i udzielają wsparcia bezrobotnym, niepełnosprawnym czy ludziom przechodzącym przez trudne życiowe sytuacje. Tacy właśnie są liderzy ekonomii społecznej. Laureatów marszałkowskiego konkursu Lider ekonomii społecznej 2017 poznaliśmy 9 listopada br. w Kołobrzegu, podczas konferencji upowszechniającej tworzenie klastrów i franczyz w ekonomii społecznej. Statuetki nagrodzonym wręczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W Kołobrzegu nagrodzono liderów ekonomii społecznej za 2017 rok.

 

W konkursie:  Podmiot ekonomii społecznej

Nagroda – Centrum Integracji Społecznej w Rogozinie. Centrum prowadzone jest przez fundację „Rozwój-Integracja” od 2010 r. W ciągu 7 lat w zajęciach w CIS uczestniczyło ponad 1400 mieszkańców powiatu. Wiele osób po zakończeniu uczestnictwa w CIS podjęło zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Tylko w 2016 r. centrum współpracowało z 70 kontrahentami, od tego samego roku posiada certyfikat Zakup Prospołeczny. CIS chętnie sięga po środki z UE, w 2014 został laureatem konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” jako „Najlepszy projektodawca”.

W konkursie : Przyjaciel ekonomii społecznej (podmiot prywatny)

Nagroda – Kompleks Wczasowy Sandra SPA Pogorzelica. Sandra SPA to partner i przyjaciel Centrum Integracji Społecznej w Rogozinie, z którym współpracuje od 7 lat. Właściciel firmy uwierzył w potencjał uczestników CIS i powierzył im zadania związane z pielęgnacją roślinności, kompleksów basenowych, pomoc w pralni. Dzięki tej współpracy podopieczni CIS mają szansę na zdobywanie kompetencji zawodowych i społecznych w firmie o wysokim standardzie usług.